Geçmişe mutlu anılar bırakarak gelecek günlerde bunları hatırlayıp yaşamın her anında mutlu olmak herkesin isteyeceği bir kavramdır. Düğünler hayatımızda bir kez olan anlamlı günler arasında yer alıyor. Bu anlamda Bir kez yaşanılacak bir şeyin her anı ile mükemmel olması son derece önemlidir. Sünnet düğünleri Türk toplumunun gelenekleri arasında bulunduğundan ayrı bir önem taşıyor. Çocukların yetişkin bir birey olma yolunda büyümüş olduğunu görmek ve bunu yapılacak modern bir sünnet düğünü ile taçlandırmak hemen her aile bireyinin arzu ettiği faaliyetler arasında bulunuyor.

sunnet-tahti-kiralama

 

Sünnet Düğünü Nedir?

 

Sünnet düğünü erkek çocukların erkek birey olma yolunda ilk adımını atamasının kutlandığı organizasyonlar olarak tanımlanıyor. Türk toplum gelenek ve görenekleri arasında yer alan sünnet düğünleri hem çocuğun bu anlarını ölümsüzleştirmek hem de yakın eş dost akraba birlikteliğine katkıda bulunmak amacıyla düzenleniyor.

 

Sünnet Düğünü Hazırlık Aşamaları

 

Sünnet düğünü hazırlık aşamalarını şöyle sırlayabiliriz;

  • Davet edilecek kişi sayısının belirlenmesi
  • Düğün organizasyon için firmanın ayarlanması
  • Düğün yapılacak mekanın belirlenmesi
  • Sünnet tahtı ve yeniçerilerin ayarlanması
  • İkramların organize edilmesi

Tabi bu bahsedilen aşamaları klasik olarak planlanan sünnet düğünleri için uygulandığını görüyoruz Modern olarak planlanan sünnet düğünü organizasyonların düğün için temel olan bilgiler ile var ise özel olarak düğünde olması isteten programın organizasyon firmasına bildirilmesiyle sorunsuz ve eğlenceli şekilde tamamlanabilen sünnet düğünleri organize edilebiliyor.

yeniceri-ekibi-kiralama

 

Sünnet Düğünü Nasıl Olmalı?

 

Sünnet düğünlerinde diğer tüm etkinliklerde olduğu gibi hayal etme ile başlıyor bu hayallerin gerçekleşmesinde konusunda uzman düğün organizasyonu sunan kuruluşlar tarafından gerçekleştiriliyor. Tabi her aile dille destan herkes tarafından beğenilen bir sünnet düğünü tertip etmek istiyor. Ancak bütçelerin kısıtlı olması bu durumun kısıtlı şekilde gerçekleşmesine neden olabiliyor. Bu noktada dar bütçeli aileler uygun organizasyon paketlerin seçimi ile küçük çaplıda olsa sünnet düğünlerin yapabiliyorlar.

 

 

Modern Sünnet Düğünü Nedir?

Modern sünnet düğünlerinin; davetiyesi, giyilecek sünnet elbiseleri ve taht organizasyonda kullanılacak tüm malzemeler modern yapıda tasarlanarak düğün yapmak isteyen ailelerin beğenesine sunulan düğünler modern düğünler olarak ifade ediliyor. Diğer taraftan modern sünnet düğünlerinde yer alan her kişiye özel sünnet hediyelikleri ile sünnet şekerleri hazırlanıyor. Modern sünnet düğünlerinde yapılan süslemeler büyük objeler kullanılarak ve canlı renk seçimi ile yapılıyor. Bu da davetlilere ve özellikle çocukların ilgisini çeken uygulamalar arasında bulunuyor. Modern sünnet düğünü uygulamalarında ayrıca sünnet operasyonu ile ilgili işlemlerde organizatör kuruluş tarafından destek sağlanıyor.

Uygun Organizasyon Paketleri Nelerdir?

 

Sünnet düğünlerinin planlaması bütçe ölçüsünde yapılabilirken hemen her bütçeye uygun sünnet organizasyon paketleri bulunuyo ve bununla birlikte. Özellikle sünnet düğünü yapmak isteyip de gelir seviyesinden dolayı yapmayanların imdadına ekonomik olarak sunulan Uygun Sünnet Organizasyonu Paketleri 2.500 TL’den Başlıyor. Çocukları için mutlu bir anı bırakmak aile ve dostlarıyla eğlenmek isteyen ekonomik sünnet düğünü ekonomik paketlerinin yanında cazip fiyatla sunulan diğer sünnet organizasyonu paketlerinden faydalanabiliyor.

Sünnet Düğünü Organize Ederken Dikkat Edilecekler

 

Sünnet düğünleri e diğer düğün organizasyonlarında olduğu gibi konusunda uzman kuruluş tarafından planlaması gerekiyor. Bu itibarla düğün organizasyonlara çok sayıda davetlinin katıldığı düşünüldüğünde, olası aksilikler düğünün eğlencesini yitirerek davetlilere karşı istenmeyen durumların meydana gelmesine sebep olabiliyor. Bu gibi durumlar ile karşılamak adına işi ehline vermek son derece önem arz ediyor.

 

× Whatsapp